Abschrift einer Geburtsanzeige
edition published: 2023-10-06
availability: CC BY-NC-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/)

69748 AD 145 Philadelphia

Imperatore Caesare Tito Aelio Hadriano Antonino Augusto Pio IIII Marco Aelio Caesare II consulibus XVI Kalendas Iunias anno VIII Imperatoris Caesaris Titi Aeli Hadriani Antonini Augusti Pii mense Pachon die XXII Alexandreae ad Aegyptum. descriptum et recognitum ex tabula albi professionum, quae proposita erat in Atrio magno, in qua scriptum fuit id, quod infra scriptum est. Lucio Lolliano Avito Tito Statilio Maximo consulibus anno VIII Imperatoris Caesaris Titi Aeli Hadriani Antonini Augusti Pii Lucio Valerio Proculo praefecto Aegypti professiones liberorum acceptae citra causarum cogni[...]